لتصفح أفضل يرجى تغيير المتصفح إلى كروم، فايرفوكس، واوبرا أو إنترنت إكسبلورر.

Morais, Muangthong’un daha iyi takım olduğunu kabul etti

Morais, Muangthong’un daha iyi takım olduğunu kabul etti

Ve o gün galip gelen Tay kulübü oldu.

Muangthong, 2016’da zaten Totchtawan Sripan tarafından çalıştırılmıştı ve bu yılki maçın sorumluluğunu da üstlenecekti ve başlangıç ​​kadrosunda Chanatip Songkrasin, Kawin Thamsatchanan, Peerapat Notchaiya ve Cleiton Silva gibi isimler vardı.

Eski JDT baş antrenörü Mario Gomez’in başladığı XI’de iken, 10 oyuncu hala mevcut takımda, Azinee Taib tek istisna. Bu sezon geri dönen Jorge Pereyra Diaz, iki yıl önce SCG Stadı’nda forma giyen takımda da yer aldı.

Muang Thong United’ın Vissel Kobe’nin Theerathon ile ilgilendiğini açıklamasının ardından Thai League 1, yıldızlarından birini daha kaybetmeye hazır görünüyor.

Vissel tarafından resmi bir soruşturma gönderildi ve Japonya J1 League kulübünden temsilcilerin olası transferle ilgili müzakerelere başlamak için Tayland’a uçması bekleniyor.

Theerathon, takasını kıtanın en iyi liglerinden birinde yapma ihtimalinden memnun ama yine de mevcut kulübüne yaklaşan görevlerde yardım etmek istiyor.

Alakalı haberler

Teerasil 1 yıllığına Sanfrecce Hiroshima’ya kiralandı

""Evet heyecanlıyım. J-League’de oynamak, kendimi daha da geliştirmek ve milli takımımıza daha iyi hizmet etmek hayallerimden biri. Ama şimdilik Muang Thong’un Mekhong kulüp Şampiyonası finaline ve ACL Playoff’larına odaklanacağım, çünkü kulübümüzün bir kez daha Asya sahnesine geri dönmesini istiyorum." Theerathon, kulübün resmi kanalı aracılığıyla söyledi.

Transfer gerçekleşirse, Theerathon, Aralık ayında Teerasil Dangda’nın Sanfrecce Hiroshima’ya kiralanmasının ardından Muang Thong’dan bir Japon kulübü tarafından bu sezon sözleşme imzalanan ikinci oyuncu olacak.

Theerathon sadece Muang Thong tarafında değil, aynı zamanda Tayland milli takımı için de bir yiğit. Serbest vuruşlardaki hüneri ve sol kanattaki varlığı hem kulüp hem de ülke için hayati önem taşıyor.

Muang Thong, 23 Ocak 2018’de Theerathon ve Teerasil’in Japonya’ya gitmeden önce Tayland kulübü için son maçlarını oynayabileceği 2018 AFC Şampiyonlar Ligi elemelerinin ön aşamasında JDT ile karşılaşacak.

Ana kulübü Muangthong’un Salı günkü AFC Şampiyonlar Ligi ön etabında Malezyalı Johor Darul Ta’zim karşısında 5-2’lik büyük bir galibiyet elde etmesine yardım ettikten sonra, Theerathon sonunda Vissel Kobe ile J-League’de bir yıl geçirmesini sağlayacak bir anlaşma imzaladı.

Aynı zamanda Taylandlı bir milli olan sol alt oyuncu, bu pencerede takım arkadaşı Teerasil Dangda’nın Sanfrecce Hiroshima ile benzer bir kredi anlaşması imzalamasının ardından Muangthong’dan Japonya’ya ayrılan ikinci oyuncu oldu.

Theerathon ve Teerasil dahil olmak üzere, Japonya’nın en üst bölümünde Tayland bayrağını dalgalandıran Chanatip Songkrasin’in küçücük varlığı da var.

Malezya 23 Yaş Altı takımının Asya’nın En İyi 8 takımından biri olarak bir yere giderken rekorlar kırmasına tanık olmanın zirvesinin ardından, ülkeyi Asya haritasına yerleştirmek için bir sonraki girişim Johor Darul Ta’zim’e (JDT) düşüyor. .

Güney Kaplanları, play-off’a ulaşmak için bu aşamayı yalnızca bir kez geçerek, üst üste üçüncü AFC Şampiyonlar Ligi ön eleme turundalar. Geçen yıl Gamba Osaka’ya karşı oynanan maç, hüküm süren Süper Lig şampiyonları için yeni bir kilometre taşıydı ve en azından bu başarıyı tekrarlamak isteyecekler.

Kendileri geçen yıl ACL’de grup aşaması katılımcılarının bir parçası olan Taylandlı Muangthong United onların yolunda. Muangthong, grup aşamasında Güney Kore’den Ulsan Hyundai ve Avustralya’dan Brisbane Roar’ı geçerek son 16’ya kalarak kendilerini çok iyi anlattı.

Alakalı haberler

JDT, Muangthong’u en son oynadığında ne oldu?

Tüm bunlar, yarın SCG Stadyumu’nda sahaya çıktıklarında Ullises Morais ve adamlarının işini daha da zorlaştırıyor.

Takımın geçen sezonun sonundaki genel görünümüyle karşılaştırıldığında, takımın çekirdeği korundu ve Morais önemli eleme için sadece birkaç değişiklik yapmak isteyebilirdi.

Yeni transfer Bruno Soares, savunmaya Fadhli Shas’ın yanında, Fazly Mazlan ve S. Kunanlan’ın tam destekleriyle başlayacak gibi görünüyor. Daha da yukarılarda, orta sahanın dibinde Hariss Harun’un takıma yeniden dahil edildiğini görmelisiniz.

Önde, Luciano Figueroa ve Jorge Pereyra Diaz’daki hayranların favorilerinin JDT’yi bir sonraki aşamaya taşımak için gerekli hedefi bulmak için bir araya gelmesi bekleniyor. Hazwan Bakri, Darren Lok ve Syafiq Ahmad, eski Selangor forvetin öne geçmesiyle kalan diğer boşluk için yarışıyor.

Hedef https://images.daznservices.com/di/library/GOAL/75/e3/gfx-predicted-jdt-xi-v-muangthong_wbm11zmr33nd148rokcqnjgaa.jpg?t=519632865&w=500&kalite=80

Bölgedeki iki ana lig, bölgedeki oyuncuların hareketini teşvik etmek için kapılarını açtığından, 2018 Güneydoğu Asya futboluna damgasını vuran bir yıl. Hem Tayland hem de Malezya Ligleri, ASEAN oyuncuları için ek bir ithalat yuvasına izin vermek için kararlarını değiştirdiler, goldbets.top eğer kulüpler bunu yapma seçeneğine sahip olurlarsa.

Asya Futbol Konfederasyonu’ndaki (AFC) Üye Dernek sıralamalarına göre, Tayland ve Malezya’daki bu iki ülke, bölgedeki en yüksek iki ülkeyi temsil ediyor. Her iki ülkenin de AFC Şampiyonlar Ligi’ne ve AFC Kupası müsabakalarına katılmasını sağlayan bir program.

Her iki ligin de kapılarını açmasının faydası, bölgedeki oyuncuların genel olarak gelişmesi için faydalı görülebilir. Yeni yaşam tarzlarını, yeni antrenman yöntemlerini alma fırsatı ve ayrıca bireysel oyuncunun futbol yeteneklerini geliştirme şansı.

Ticari açıdan bakıldığında, televizyon haklarından elde edilebilecek gelir artışından sosyal medyadaki artan artışa kadar bir Güneydoğu Asya ülkesinden diğerine daha fazla ilgi toplaması ve çekmesi muhtemeldir.

Hedef https://images.daznservices.com/di/library/GOAL/44/35/gfx-asean-imports-in-malaysia-league-2018_rikupv7xzjhz1f0p8t02y7w8r.jpg?t=2013146032&w=500&kalite=80

İşin garibi, bu kuralı uygulayan iki ülke olmasına rağmen, söz konusu iki ülkeden kiralık veya kalıcı oyuncu transferi yapılmadı. Şimdiye kadar Malezya kulüpleri Kamboçyalıların yanı sıra Singapurluları da tercih etti. Tayland kulüpleri Myanmar, Singapur ve Endonezyalı oyuncuları tercih etti. 

Neden böyle?

Hedef Tayland ekibi, mevcut Tayland kulüplerinin yeni kararla hala suyu test ettiği ve bu nedenle transfer hedefleriyle yüksek risk almaya istekli olmadığı teorisini ortaya attı. Bunun nedeni, kadrolarını geliştirecek Malezyalı oyuncuların nispeten daha yüksek ücretler alması ve ekonomik hesaplamaların onlar için mantıklı olmaması.

Ayrıca, Tayland’ın Malezya’yı hala rakiplerinden biri olarak gördüğü ve güneydeki muadillerine karşı rekabet üstünlüğünü korumak için olduğu görüşündeler. 

Hedef https://images.daznservices.com/di/library/GOAL/45/d9/gfx-asean-imports-in-thai-league-2018_1kmz7g0n5duwi1qm727g3lrggl.png?t=2013146032&w=500&kalite=80

Malezya kulüplerinin bakış açısından akıl yürütme, düşünce okulunu takip etmeyecektir. Tayland Ligi’nin şu anda Malezya Ligi’nden önemli ölçüde daha yüksek kalitede olduğu genel olarak kabul edilmektedir. 

Bu nedenle, yerel kulüpler Japonya, Güney Kore veya Çin gibi ülkelerde denizaşırı maceralara daha yatkın olacak en iyi Taylandlı oyuncuları çekemediklerini düşünüyorlar. Chanatip Songkrasin ve Teerasil Dangda, J-League’e taşınıyor.

Bu tür fırsatlara sahip olmayan diğer üst düzey oyuncular, AFC Şampiyonlar Ligi’ndeki mevcut katılımlarını göz önünde bulundurarak kendi Tayland kulüplerinde kalmayı tercih etme eğilimindedir. 

Hangi Malezya kulüplerini seçeneklerle baş başa bırakırdı? "ikinci sınıf" Taylandlı oyuncular. En azından teknik futbol açısından, yerel Malezyalı oyunculardan daha iyi olmayan oyuncularla sözleşme imzalamak arasındaki seçim, onu daha az muamma haline getiriyor.

Belki de manzara her geçen yıl tamamen farklı olacak, çünkü her iki ülkeden de kulüpler yeni karara alışmaya başlayacak. 

Ancak inkar edilemez olan şey, her iki ülkede de Asya bölgesindeki bir sonraki büyük lig olmak için yeterli ilgi ve sevginin olduğudur. Asya’nın doğu tarafında, J-League, Kore Ligi ve Çin Süper Ligi’nin ötesinde – bu iki küçük Güneydoğu Asya ülkesi, bu elit gruba en yakın rakip olarak kaldı.

Belki bir gün, Güneydoğu Asyalı oyuncuların bölge arasında geçiş yapması artık bir ithalat olarak görülmeyecek ve her iki lig de bundan büyük fayda görecektir.

Malezya Süper Lig şampiyonu Johor Darul Ta’zim’in (JDT) 2018 AFC Şampiyonlar Ligi ön eleme turunda Muangthong United’a karşı uysalca yere yığılması unutulması gereken bir geceydi. 5-2’lik mağlubiyet, hem Malezya yerel liginde hem de AFC Kupası’nda 2018 sezonu öncesinde takıma ne kadar daha fazla çalışma yapılması gerektiğini gösterdi.

Hedef, dünkü maçtan konuşulan birkaç noktaya bakın.

Johor Güney Kaplanları https://images.daznservices.com/di/library/GOAL/78/d0/bruno-soares-johor-darul-tazim_d5qzekx62ura1izqyaykgmpjj.jpg?t=643177801&w=500&kalite=80

Alakalı haberler

Muangthong United 5 Johor Darul Ta’zim 2: JDT, AFC Kupası’na paketleme gönderdi JDT, Muangthong United’a karşı nasıl sıraya girebilir? Morais, Muangthong’un daha iyi takım olduğunu kabul etti

Savunma dağınık, Antonio hala çok büyük bir kayıp

Dün oynayanlardan muhtemelen sadece Fadhli Shas herhangi bir kredi ile çıktı ve bu da sadece eşit ve özellikle büyük değil. Bruno Soares, Fazly Mazlan ve S. Kunanlan, JDT’nin savunma yaparken kaotik görünmesine neden olan maç boyunca zaman zaman suçluydu. Üçlüden ikisi, kötü performanslarını vurgulayarak maçın tamamı boyunca sürmedi veya daha doğrusu devam etmesine izin verilmedi.

Antonio 2017 sezonunun sonuna doğru ayak bileğini yaptığından beri, JDT savunmada güvende görünmüyordu. Soares’de geçen sezondan Jeronimo Barrales’in tonları var. Kalite eksikliği nedeniyle oldukça hızlı bir şekilde getirildi ve atıldı. Bu sadece ilk maçı ve 79 dakika oynandı ancak Soares, Antonio’nun normalde savunmaya yaptığı katkıyı yeterince gösteremedi.

Fazly’nin formu şaşırtıcı olmaya devam ediyor, sol bek geçen sezonun ikinci yarısından bu yana aşağı doğru bir kayma yaşıyor ve hala kötü konumlandırma nedeniyle köstekleniyor gibi görünüyor. Muangthong’un açılış golü için ofsayt tuzağını kırmasına izin veren savunma hattındaki suçlu olduğunu gören biri. Belki de La’Vere Corbin-Ong’un imzasıyla zaten ele alınan bir şey, ancak jüri, sahada kanıtlayana kadar bir zamanlar Kanadalı uluslararası forma giymedi.

Johor Güney Kaplanları https://images.daznservices.com/di/library/GOAL/6e/52/jorge-pereyra-diaz-johor-darul-tazim_17c85z0fjguih1t7fj947ctzt3.jpg?t=643176737&w=500&kalite=80

Jorge Pereyra Diaz’ın tiyatroyu bırakması ve daha iyi kullanması gerekiyor

Maç boyunca büyük ölçüde isimsiz olan Diaz, zamanının çoğunu rakibi kışkırtmaya çalışarak geçirdi ve maç görevlilerinin kanmadığı birkaç teatral an üretti. Muhteşem dokunuş ve top sürme yetenekleriyle kutsanmış bir oyuncu olan Diaz, topa veya sonuca göre zaman eksikliğinden ne kadar hayal kırıklığına uğrasa da, gereksiz yere değil, oyunun bu tarafına konsantre olsa iyi ederdi.

Merkez forvet olarak konulmasını etkilemedi. Muangthong savunması tarafından sıkı bir gözetim altında tutulan Diaz, diğer tarafa kıyasla arkası kaleye dönük bir oyuncu. İki golünü çok geç yakaladı ancak bu, daha geniş pozisyonlarda beslenebildiği ve top sürme becerilerini kullanmasına izin verdiği zaman geldi. Luciano Figueroa merkezi olarak başlatıldığında farklı bir teklif görünebilir.

Johor Güney Kaplanları https://images.daznservices.com/di/library/GOAL/aa/d8/ignacio-natxo-insa-johor-darul-tazim_7r64eoornrqy1ol1ayo3lgedy.jpg?t=643176737&w=500&kalite=80

Ayrılmış orta sahanın jelleşmesi için zamana ihtiyacı var

Orta sahada Sarach Yooyen, Lee Ho ve Heberty Andrade’nin bulunduğu bir Muangthong tarafına karşı, JDT’nin orta sahası kendilerini iyi koruyamadı ve kendi üçlüsü arasındaki boşluk, Tay takımına sahanın ortasından hakim olma ve olayları kontrol etme şansı verdi.

Hariss Harun, Sarach ve Heberty ile orta sahada tek başına kalan işi, özellikle etrafında kolayca koşan halkaları sürmekle bıraktı. Singapurlu oyuncu dağılımı açısından da kötü bir gece geçirdi, çoğu zaman pas geçmeyi başaramadı ve Muangthong, sahanın yukarısındaki JDT koşucularının hücum hamlelerini öngördüğü geri dönüşten yararlandı. Takımdan uzakta geçen bir sezonun ardından Hariss’in ritmini JDT’nin ritmine yeniden ayarlamak için kesinlikle zamana ve maçlara ihtiyacı var.

Ulisses Morais, Ignacio Insa ve Safiq Rahim ikilisinin hücumu destekleyebilmeleri için daha yukarıda olmasını istemiş olabilir, ancak maç ilerledikçe orta sahanın şeklini düzeltmediği için suç da Portekizlilere atılabilir.

Fotoğraflar: Johor Güney Kaplanları

Gana forvet oyuncusu Richmond Boakye-Yiadom, milli formayı giyme deneyiminden bahsetti ve kıdemli stoper Asamoah Gyan’ın uzun vadeli halefi olabileceğini öne sürdü.

Boakye, bu sezon Sırp takımı Red Star Belgrad’da forma giydiği için, haberlerde kendisini İngiliz devi Chelsea ile ilişkilendirdiği için haberlerde yer aldı.

Gana’nın tüm zamanların en skorer ismi 32 yaşındaki Gyan, 2003’te başlayan uluslararası kariyerinin alacakaranlığında ve Kamerun’daki 2019 Afrika Uluslar Kupası’nın ardından Black Stars’tan ayrılma planlarını açıkladı.

"Gana’da çok sayıda forvet oyuncusu var ama eğer Tanrı [Gyan’ın yerine geçme zamanımın geldiğini] söylerse, kimse bunu durduramaz." Boakye, KweseESPN’e söyledi.

Eintracht Frankfurt’un yıldızı Kevin-Prince Boateng, kulübünün bu sezon Avrupa Ligi elemelerinde yer alabilmek için çalışmaya başlaması gerektiğini söyledi.

Geçen dönemi 11. bitiren Eagles, Bundesliga’nın ilk turunda nispeten iyi bir servetin ardından bu kampanyada ilk yedi sırayı elde etmek istiyor.

14. maç gününden sonra, Niko Kovac’ın tarafı, şu anda son Avrupa Ligi eleme pozisyonunu işgal eden yedinci sırada yer alan Augsburg ile puanlarda eşitlikle sekizinci sırada yer alıyor.

"Oyuncuların hırsları olduğu ve açıkça [Avrupa Ligi elemeleri] dedikleri zaman mutluyum," Boateng, Ghanasoccernet tarafından bildirildiği gibi söyledi.

Nabil Fekir, Eylül 2015’teki ilk uluslararası startı vesilesiyle yere yığıldığında, kariyerini tanımlayan bir an sağlamak için sakatlık türü görünüyordu. 

22 yaşına yeni basmışken, Lyon’un ilk 11’inde patladı ve kendisini kulübün zorlu üretim hattındaki bir sonraki büyük yeteneklerden biri olarak kabul ettirdi. Bununla birlikte, en büyük korkuları gerçekleşmek üzereydi, çünkü sürdürdüğü diz sorunu, yırtık bir ön çapraz bağ olduğunu kanıtladı ve değerli bir gelişim sezonunu etkili bir şekilde sildi.

Red Star 13/2 Arsenal’i yendi

Fekir sakatlığından o kadar iyi kurtuldu ki, bir kez daha Ligue 1’in en iyi yıldızları arasında.